Valmisfirmade müükSageli on äri alustamiseks vajalikku registreeritud osakapitaliga firmat vaja koheselt ning seda osakapitali panka sisse maksmata. Just siin saab Sind aidata Amador!

Valmisfirmade müük

Registreeritud osakapitaliga firma puhul ei vastuta osanikud firma kohustuste eest oma isikliku varaga. Kui osakapitali sissemaksed on tegemata, siis osaühingule omane piiratud vastutuse põhimõte sissemaksmata osakapitali ulatuses ei kehti! Registreeritud osakapitaliga firma võimaldab maksta lisaks palgale ja juhatuse liikme tasule ka dividende. Kui sissemaksed on registreerimata, siis ei ole võimalik osanikele dividende maksta ning firma likvideerimise korral ei tekki ka maksuvaba likvideerimisjaotist.

Valmisfirmadest pakume osaühinguid. Tegemist on juba äriregistrisse kantud firmadega, mis ei ole alustanud majandustegevusega ning milledel puuduvad mistahes võlgnevused ja muud kohustused kolmandate isikute ees.

Valmisfirmade müük osakapitaliga 2500 EUR maksavad al. 350 eurot ning müük toimub elektrooniliselt ID-kaardi või Mobiil-ID-ga. Hind 350 eurot kehtib ühe Eesti eraisikust ostja puhul. Kahe ostja puhul on hind 360 eurot, kolme ostja puhul 370 eurot. Juriidilisest isikust ostja või välismaalasest ostja puhul lisandub hinnale 10 eurot.

Valmisfirma müügi puhul notaribüroos on hind al. 400 eurot. Kahe eraisikust ostja puhul on hind 410 eurot, kolme ostja puhul 420 eurot. Juriidilisest isikust ostja puhul, samuti välismaalasest ostja puhul lisandub hinnale 10 eurot. Toodud hindade puhul toimub kandeavalduse esitamine äriregistrile elektrooniliselt ettevõtjaportaali kaudu. Kui avalduse tõestab ja edastab notar, lisandub ühe juhatuse liikme puhul ca 45 eurot, kahe juhatuse liikme puhul ca 55 eurot.

Hinnad ei sisalda notariaalset volikirja, milleks enamasti puudub ka vajadus.

Konkreetse firma lõplik hind võib sõltuda ka ärinimest, äriregistrisse kandmise ajast vms. Firmade, täpsemalt osaühingu osade müüki ei maksustata käibemaksuga.

Valmisfirma hind sisaldab:

  •   firma ostuga seonduvat konsultatsiooni
  •   registriandmete muutmist (omanikud, juhatus, aadress, põhikiri, ärinimi jne.)
  •   notariaja broneerimist (v.a. elektrooniline müük)
  •   riigilõivu ning vajaduse korral ka notari tasu ostu-müügilepingu tõestamise eest
  •   dokumentide esitamist äriregistrile

Alates 1. jaanuarist 2007 ei kanta äriregistrisse enam tegevusalasid. Tegevusalad tuleb äriregistrile küll esitada, kuid seda majandusaasta aruannete kaudu. Kuni firmal pole tekkinud kohustust majandusaasta aruande esitamiseks, tegevusalasid äriregistrile esitama ei pea. Alates 1. maist 2004 ei ole meil enne firma müüki enam võimalik firmasid Maksu- ja Tolliametis käibemaksukohustuslaseks registreerida. Käibemaksukohustuslaseks saamiseks tuleb avaldusele kindlasti lisada tõendid, millest nähtub, et firma on tegevust alustanud või kavatseb kohe alustada. Maksuhalduri jaoks piisavate tõendite olemasolu korral võetakse firma 3 tööpäeva jooksul käibemaksukohustuslaseks. Ning seda soovi korral tagasiulatuvalt avalduse esitamise kuupäevast.

Kui meie poolt pakutud valmisfirmade nimedest ükski ei sobi, siis nime muutmine on tasuta!

Valmisfirmade nimekiri:

  • Alvarone
  • Bonusmarket
  • Novaexpress
  • Hansatakso

Valmisfirma ostmiseks vajalikud andmed saab saata siit!

reCAPTCHA is required.